Za tajemstvími Prachovských skal

15.12.2020 22:48

Právě dnes opustila tiskárnu nová regionální publikace s názvem „Za tajemstvími Prachovských skal“ a s důležitým podtitulem „Netradiční omalovánkový průvodce – 1. díl“. Jedná se o zcela nový formát publikace, jenž tu doposud nebyl a pro který jsem přemluvil své přátele, abychom ho vyzkoušeli jako pokus. Buďto se omalovánkový průvodce chytne, stane se oblíbeným a my budeme v tomto našem neobvyklém formátu pokračovat, nebo velmi rychle zapadne jako propadák. Sám jsem nyní zvědavý, jak to dopadne.

Obrázky jsou primárně určené pro děti, které mohou k jejich vybarvování přizvat rodiče. Odborně-popularizující texty naopak cílí na dospělé čtenáře, kteří by ale měli jejich obsah přetlumočit rovněž svým dětem. Všichni by se potom mohli společně vydat na poznávací či přímo objevitelskou výpravu do malebných i tajemných Prachovských skal.

Text průvodce stručně přibližuje 12 zajímavých míst či fenoménů Prachovských skal a jejich pozoruhodnou historii. Většina textů přináší zcela nové a jen málo známé informace, které byste v běžně dostupné literatuře těžko hledali, neboť vzešly z odborných výzkumů v uplynulých 20 letech a některé z nich ani nebyly doposud publikovány. V jiných případech se snažím opravit chybné informace kolující internetem a shrnout a upřesnit fakta roztříštěná ve špatně dostupné literatuře. Půvabné obrázky pořídila mladá talentovaná malířka, ilustrátorka a výtvarnice Štěpánka Novotná, která žije a tvoří svá díla na lesnatém okraji Prachovských skal, v místě tradičně nazývaném Černá louže, a která má tudíž ve své duši i uměleckém cítění ke zdejším skalám blízko. Z výsledku máme obrovskou radost a dobrý pocit, nakolik se nám ale naše celoroční snažení opravdu podařilo, to můžete posoudit pouze a jenom vy.

Máte-li rádi Prachovské skály, zajímá-li vás tamní historie, oceníte-li nádech tajemství a případné náměty na objevitelské výpravy, potom vyzkoušejte náš nový netradiční omalovánkový průvodce, nebo ho někomu darujte jako vánoční dárek.

K dostání by měl být buďto doslova na místě činu u vydavatele omalovánkového průvodce, řezbáře, restauratéra a organizátora kulturních akcí Jana Rampase v prachovské Turistické chatě. Nebo v Jičíně na následujících místech: V prvé řadě (již ode dneška) v jičínské pražírně kávy cukráře a kavárníka Pavla Bucharta „BuchART Coffee“ na Žižkově náměstí čp. 6 – U Cipíska (Vlevo vedle knihkupectví, výdejní okénko s výbornou kávou nejen do pytlíku). Od čtvrtka potom rovněž v knihkupectví U Pašků na Valdštejnově náměstí a v Městském informačním centru (arkádové nádvoří zámku). Doporučenou prodejní cenu stanovil vydavatel na 120,- Kč.

Za Vaše případné čtenářské, kreslířské či objevitelské odezvy budeme samozřejmě rádi.

Krásné Vánoce!

Kontakt

Mgr. Pavel Kracík

Nábřeží Irmy Geisslové 606
Jičín
50601

NOVINKY

"Protipandemická" Svatba sv. Františka aneb zapomenutý jičínský unikát

25.05.2021 13:00
Dnes nás sužuje pandemie Covid-19, před 341 lety to byla pandemie moru. V letech...
<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>

Jičínská beseda doporučuje právní služby advokátní kanceláře 

 NOVOTNÝ & PARTNERS s.r.o. 

Silná opora jičínských neziskových organizací!