Vyšla nová a unikátní knížka o Lodžii, Libosadu, vrchu Zebínu a valdštejnské barokní komponované krajině Jičínska

11.12.2020 15:38

 

Letošní rok pořádání přednášek a terénních exkurzí nepřál, ale s koncem roku se můžeme alespoň těšit z některých zajímavých publikačních počinů. Jedním z nich je kolektivní monografie, která tu dlouhá léta citelně chyběla, jejíž příprava a vydání nakonec trvalo dlouhých 5 let, nicméně před cca 6 týdny zdárně opustila brány tiskárny a nyní by se již mohla pomalu dostávat ke svým čtenářů. Její název „Fenomén zvaný Loggie: Jičínský Valdštejnův letohrádek a jeho okolí pohledem současné vědy“ napovídá, že na své si určitě přijdou všichni, jimž přirostl k srdci Libosad s valdštejnskou lodžií, lipová alej, vrch Zebín nebo valdštejnská barokní komponovaná krajina Jičínska.

Autorský kolektiv tvoří současní odborníci na daná témata, přibližující čtenářům vstřícnou a poutavou formou dosavadní a nezřídka nejnovější poznatky, které by běžný čtenář jinak velmi obtížně hledal ve špatně dostupné specializované literatuře. Zajímavé texty doprovází bohatý obrazový materiál včetně krásných fotografií známého českého fotografa Tomáše Rasla. Obsah i nákladné provedení monografie, tištěné celé v barvě a na kvalitním papíře, činí z této publikace nejen vítaný dárek pro Vaše blízké či známé, ale především knížku, kterou si nejspíše budete chtít nadělit sami sobě.

Její prodejní cena není oficiálně známa, leč vydavatel, jímž je občanské sdružení Lodžie, ji podle aktuálních zpráv plánuje prodávat napřímo za sníženou cenu kolem 350,- Kč. Máte-li o knížku zájem, potom doporučuji obrátit se přímo na předsedkyni spolku PhDr. Evu Bílkovou (bilkova.sh@seznam.cz), u níž bude nejspíše možné publikaci zakoupit. Lze se oprávněně domnívat, že v běžné distribuci u místních prodejců bude knížka za vyšší cenu. Navíc do prodeje půjde jen něco přes 200 ks, proto by případní zájemci nejspíše neměli váhat. Určitě si nenechte tuto knížku ujít!

 

 

 

 

Kontakt

Mgr. Pavel Kracík

Nábřeží Irmy Geisslové 606
Jičín
50601

NOVINKY

PF 2021 aneb jste důležití!

31.12.2020 13:59
Milí přátelé, jakkoliv tradiční bilancování v závěru roku letos nutně svádí...
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Jičínská beseda doporučuje právní služby advokátní kanceláře 

 NOVOTNÝ & PARTNERS s.r.o. 

Silná opora jičínských neziskových organizací!