Vstupné na přednášky Jičínské besedy

09.03.2020 22:01

 

Milí přátelé,

je to již déle jak 11 let, co pro Vás organizujeme pravidelné přednášky Jičínské besedy, přičemž za tuto značně dlouhou dobu jsme nikdy neměnili základní vstupné a drželi ho na více než symbolické úrovni 20,- Kč. Dařilo se nám to díky vícero faktorům, ale tím nejdůležitějším a rozhodujícím byla silná a široká mediální podpora regionálního týdeníku Nové noviny, díky kterému se o našich akcích pravidelně dovídalo obrovské množství lidí z nejrůznějších koutů širokého území Jičínska.

Tato situace se s počátkem roku 2020 nenávratně změnila, neboť Nové noviny zanikly a o našich akcích se nyní dovídá většinou jen malá skupina zájemců, které pravidelně obesíláme mailovými pozvánkami. Přibyla sice propagace formou facebooku, ale s ohledem na fakt, že většina potenciálních posluchačů našich přednášek se dlouhodobě rekrutuje z řad lidí středního či staršího věku, kteří facebooku nutně neholdují a značnou část z nich nemáme ani vedenou v našem mailovém adresáři, situace s naší posluchačskou základnou se letos bohužel dramaticky mění.

Jelikož nečerpáme žádný finanční grant ani nemáme žádného stálého sponzora, nýbrž je veškerá činnost Jičínské besedy hrazena výhradně z našich vysokých členských příspěvků a skromného vstupného, jsme v rámci zachování naší existence a dosavadní činnosti nuceni přistoupit k nezbytnému záchrannému kroku v podobě zvýšení vstupného. Naším přáním a nosnou ideou, které chceme zůstat nadále věrni, je realizovat přednášky jako službu veřejnosti, jako osvětu přístupnou všem za symbolickou cenu, proto jsme se po zralé úvaze rozhodli zvýšit vstupné na částku odpovídající přibližně ceně jednoho plzeňského piva, tedy na 40,- Kč, což s ohledem na nabízený program a ve srovnání s cenami vstupenek do kin, divadel či koncertů stále považujeme za cenu v pravdě symbolickou.

Pevně věříme, že náš krok, k němuž jsme byli přinuceni okolnostmi, se u Vás setká nejen s pochopením, ale že oceníte i naši snahu stále držet vstupné v takto nízké úrovni. Jsme přesvědčeni, že stále nabízíme mnohem více a že se tudíž budeme moci nadále těšit z Vaší přízně a zájmu.

Předem děkujeme a těšíme se na další případná besední setkání s Vámi.

 

Kontakt

Mgr. Pavel Kracík

Nábřeží Irmy Geisslové 606
Jičín
50601

NOVINKY

Tajemné jezírko na Čeřovce bude zachováno

18.05.2010 19:01
Ještě počátkem dubna 2010 bylo tzv. jezírko na Čeřovce považováno za pouhou mělkou terénní depresi...
<< 36 | 37 | 38 | 39 | 40 >>

Jičínská beseda doporučuje právní služby advokátní kanceláře 

 NOVOTNÝ & PARTNERS s.r.o. 

Silná opora jičínských neziskových organizací!