Pozvánka na únorovou přednášku

20.02.2020 11:38

 

Milí přátelé,

únorové setkání Jičínské besedy tentokrát nebude věnováno tématice spjaté s naším krajem, ale možná poněkud překvapivě a trochu i výjimečně odbornému setkání s námi samotnými. Co si pod tímto neobvykle znějícím pozváním představit?

Jsme lidé, což z hlediska biologického není nic víc, než jedna kategorie v živočišné říši. Přes všechnu civilizaci a pokrok, který snad ještě ovládáme, snadno zapomínáme na to, že naše tělo i smysly stále fungují na stejných principech, jako u našich dávných předků a stejně jako u zvířat. Že leckdy ani nevíme, co nám napomáhá k rozhodnutí třeba při výběru partnera, protože si tyto prastaré mechanismy již neuvědomujeme a často jim vědomě i nevědomě bráníme...

 Zveme Vás k setkání s antropoložkou Mgr. Marcelou Horákovou, která Vás ve své zcela ojedinělé přednášce nazvané „Zvířata v nás“ seznámí s některými starobylými znaky, které nás přímo váží s naší evolucí (atavismy, rudimenty), společně s ní se pokusíme najít to, co nás opravdu vyděluje od „obyčejných“ zvířat a ukážeme si, s jakými problémy se musí potýkat osteolog a antropolog při archeologickém výzkumu. Na závěr přednášky bude opět atraktivní možnost si prohlédnout lidský kosterní materiál, tentokrát obohacený o srovnání s kostmi z řad domácích zvířat.

 Nenechte si ujít toto jedinečné setkání v pátek 28. února 2020 od tradičních 18:00 hod. v Porotním sále jičínského zámku.

Kontakt

Mgr. Pavel Kracík

Nábřeží Irmy Geisslové 606
Jičín
50601

NOVINKY

Pozvánka na slavnostní předání Jičínské pečetě

02.09.2021 17:02
  Nadcházející 30. narozeniny festivalu Jičín – město pohádky jsou tou nejvhodnější...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Jičínská beseda doporučuje právní služby advokátní kanceláře 

 NOVOTNÝ & PARTNERS s.r.o. 

Silná opora jičínských neziskových organizací!